Trick na zapamiętanie haseł

Trick na zapamiętanie haseł

 

Hasła Elit Partner

W dzisiejszym świecie pełnym niebezpieczeństw wymagane są unikalne i odpowiednio bezpieczne hasła. Dobrze by było również, aby były one odmienne dla każdego posiadanego zasobu i oczywiście okresowo zmieniane. Rodzi się tylko podstawowe pytanie.

Jak je wszystkie zapamiętać?

Z pomocą może nam przyjść menadżer haseł, w którym po odpowiednim zabezpieczeniu będziemy przechowywać resztę naszych haseł.

Menadżer haseł na przykładzie

Zaprezentujemy tutaj użycie jednego z menadżerów haseł. Radzimy dobrze się zastanowić przed wyborem aplikacji do codziennego użytku w związku z oczekiwaną funkcjonalnością np. aplikacje mobilne, dostęp przez www, zabezpieczenia i dokonać świadomego wyboru.

PASSPACK

Wybranym przez nas menadżerem haseł do zilustrowania działania jest PASSPACK z uwagi iż istnieje już 10 lat na rynku, zapewnia szyfrowanie AES przy pomocy kluczy o długości 256 bitów. Menadżer ten ma istotną przewagę (dla niektórych wadę), mianowicie nasze dane są przechowywane w chmurze co ułatwia nam do nich dostęp z każdego miejsca i urządzenia.

By zacząć korzystać wystarczy założyć konto pod linkiem:

Rejestracja Passpack

Następnie możemy się cieszyć miejscem na nasze dane dostępowe, dodatkowo zabezpieczyć konto dwuskładnikowym uwierzytelnieniem czy też dostępem z ograniczonego adresu lub puli adresów IP.

Podsumowanie

Osobiście nie wyobrażam sobie zarządzaniem dużą ilością danych dostępowych bez pomocy menadżerów haseł przy zachowaniu odpowiedniej jakości tworzonych zabezpieczeń.

 

 

Udostępnij Treść
Inne Artykuły
No related posts for this content